dr hab. n. med.

Michał Janik

O mnie

Certyfikowany Chirurg Bariatryczny. Prezes Fundacji Polska Szkoła Bariatrii szkolącej zespoły zajmujące się profesjonalnym przygotowaniem chorych do operacji i opieką pooperacyjną.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył studia medyczne z wyróżnieniem w 2012 roku. Po uzyskaniu dyplomu wyjechał do Kenii, gdzie pracował jako lekarz wolontariusz w Szpitalu Misyjnym w Chaaria. To doświadczenie pozwoliło mu pogłębić swoje umiejętności i niesamowicie rozwinąć empatię wobec pacjentów.

W grudniu 2013 roku rozpoczął pracę oraz specjalizację z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Torakochirurgicznej i Metabolicznej Wojskowego Instytutu Medycznego. Następnie zdobywał doświadczenie naukowe i kliniczne w Stanach Zjednoczonych. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę I stopnia Dyrektora WIM za oryginalne i twórcze osiągnięcie naukowe.

W marcu 2020 roku otrzymał certyfikację umiejętności z zakresu chirurgii bariatrycznej, a w listopadzie 2020 roku zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, uzyskując jeden z czołowych wyników i otrzymując tytuł specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej. Od września 2021 roku pracuje jako adiunkt w Klinice Chirurgii Ogólnej Ośrodka Klinicznego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. Tam wykonuje operacje z zakresu chirurgii bariatrycznej i metabolicznej oraz chirurgii minimalnie inwazyjnej w chorobach pęcherzyka żółciowego i przepuklin brzusznych.

Jego kariera medyczna to przykład pasji, determinacji i poświęcenia, a także nieustannego dążenia do doskonałości w dziedzinie medycyny. Jako lekarz i naukowiec wyróżnia się nie tylko swoją wiedzą i umiejętnościami, ale także zdolnością do niesienia pomocy pacjentom i rozwijania medycyny.

Zespół Holi

Poznaj naszych lekarzy, dietetyków i psychologów, którzy zadbają o Twoje zdrowie metaboliczne.

Przetestuj program Holi bez zobowiązań!

Bezpłatne badania krwi
Stały dostęp do dietetyka (24/7)
Indywidualny plan zmiany nawyków
Możliwe leczenie farmakologicznego
Czy się kwalifikuję?