prof. dr hab.

Alina Kuryłowicz

O mnie

Polska endokrynolog i diabetolog zajmująca się tematyką otyłości, dietetyk z doświadczeniem międzynarodowym.

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia na  Wydziale Lekarskim w 2002 roku. Specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych, endokrynologii oraz diabetologii. Jej zainteresowania naukowe dotyczą endokrynologii, a zwłaszcza diagnostyki i leczenia chorób tarczycy, cukrzycy i otyłości. Po studiach miała okazję zdobywać doświadczenie w renomowanych placówkach zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

W trakcie swojej pracy nie tylko rozwijała swoje umiejętności kliniczne, ale prowadziła także badania naukowe między innymi w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk. To tam zdobyła stopnie naukowe doktora w 2006 roku i doktora habilitowanego nauk medycznych w 2019 roku. Jej prace naukowe skupiają się na badaniach nad patomechanizmami prowadzącymi do rozwoju otyłości i związanymi z nią powikłaniami metabolicznymi. Jej wkład w dziedzinie endokrynologii i diabetologii jest znaczący, a jej eksperckie podejście do pacjentów cieszy się dużym uznaniem.

Od 2021 roku pełni funkcję profesora w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Profesora Witolda Orłowskiego w Warszawie. Tam kieruje Poradnią Leczenia Otyłości, gdzie jej wiedza i doświadczenie kliniczne są niezastąpione.

Jest także cenionym wykładowcą akademickim, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi przyszłymi lekarzami. Poza pracą zawodową jest matką dwójki nastolatków i pasjonatką narciarstwa.

Zespół Holi

Poznaj naszych lekarzy, dietetyków i psychologów, którzy zadbają o Twoje zdrowie metaboliczne.

Przetestuj program Holi bez zobowiązań!

Bezpłatne badania krwi
Stały dostęp do dietetyka (24/7)
Indywidualny plan zmiany nawyków
Możliwe leczenie farmakologicznego
Czy się kwalifikuję?