Czy w ramach współpracy z dietetykiem otrzymam jadłospis?

Nasze podejście do opieki nie zakłada stosowania jadłospisów. Wynika to z tego, że mamy świadomość, że są one często porzucane, powodują frustracje pacjentów i nie sprawiają, że zajdzie trwała zmiana nawyków żywieniowych. Jeżeli jednak czujesz, że jadłospis jest Ci potrzebny na którymś etapie leczenia, Twój dietetyk opracuje dopasowany do Ciebie jadłospis za dodatkową opłatą.

Co oznacza proces zmiany nawyków?

W Holi współpracujesz ze swoim dietetykiem nad wprowadzeniem do Twojego życia trwałych, lepszych nawyków żywieniowych. Dietetyk wyznacza Ci możliwe do osiągnięcia cele, które wpłyną na redukcję masy ciała. W trakcie programu liczba celów będzie rosła o maksymalnie 3 miesięcznie, a cele wprowadzone będą monitorowane do momentu aż poczujesz, że są już one Twoim nawykiem. Dzięki takiemu podejściu nie musisz myśleć o ciągłej diecie, a zmiany które zachodzą w Twoim sposobie żywienia pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Czy jest jakiś limit wiadomości, które mogę wysłać do dietetyka?

W Holi nie ma limitu wiadomości wysłanych do dietetyka. To od Ciebie i Twoich potrzeb zależy, jak często będziesz się kontaktować ze swoim dietetykiem. Twój dietetyk zadba o to, aby Wasz kontakt był stały i żebyś miał poczucie wsparcia w procesie odchudzania.

Czy dietetyk jest moim głównym punktem kontaktu?

Tak, dietetyk w Holi jest nie tylko głównym punktem kontaktu, ale również Twoim stałym wsparciem w procesie odchudzania. Możesz skontaktować się ze swoim dietetykiem przez SMS lub mailowo, niezależnie od tego czy potrzebujesz odpowiedzi na pytanie, czy wsparcia przy utrzymaniu motywacji do działania.

Jak wygląda praca z dietetykiem w Holi?

Współpraca z dietetykiem opiera się na metodologii małych kroków. Dzięki niej wprowadzisz do swojego stylu życia zmiany, które staną się Twoim nawykiem, czyli zostaną z Tobą na zawsze. Cele, które proponuje dietetyk są zawsze szeroko z Tobą omawiane, tak aby były dopasowane do Ciebie i możliwe do osiągnięcia. Metodologia ta bazuje na wiedzy o motywacji i jej utrzymaniu w dłuższym czasie. Czasie, który jest potrzebny do skutecznego leczenia nadwagi i otyłości. Oprócz regularnych, comiesięcznych videokonsultacji z dietetykiem, masz stały kontakt ze swoim dietetykiem poprzez SMS. Dietetyk dba, aby Twoja motywacja do działania utrzymywała się na wysokim poziomie, a Ty w każdym momencie możesz napisać do swojego dietetyka, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania lub potrzebujesz wsparcia. Aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu przeczytaj wpis na blogu Jak budować i utrzymać nawyki żywieniowe, a jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie z każdym pacjentem pracujemy na jadłospisach przeczytaj wpis Dlaczego jadłospisy nie działają.